Pierwsza w Polsce aplikacja głosowa dla diabetyków

Pierwsza w Polsce aplikacja głosowa dla diabetyków

Życie z cukrzycą nie jest proste. Planowanie odpowiednich dawek insuliny, pilnowanie tego, co się zjadło, nie wspominając o szeregu różnych dolegliwości, spowodowanych przez chorobę. W Polsce powstała pierwsza, głosowa aplikacja dla cukrzyków oraz osób insulinoopornych. Cel, jaki jej przyświeca to ułatwienie życia cukrzykom m.in. pomoc w przygotowaniu posiłków. Aplikacja jest tym bardziej bardzo przydatna, gdy jesteś osobą aktywną i zabieganą. A więcej na temat cukrzycy  i innych chorób możesz przeczytać na stronie www.kaszel.pl

Zamiast tracić czas na poszukiwanie tabel w Internecie, można znacznie szybciej uzyskać informację u Asystenta Google i dostosować odpowiednią dawkę insuliny do posiłku. Specjaliści portalu cukrzyca.pl doskonale wiedzą, jak duże znaczenie w leczeniu cukrzycy ma dieta. Asystent Google jest opcją występującą u większości smartfonów z systemem android. Jeśli chcesz np. sprawdzić indeks glikemiczny bułki, po uruchomieniu go wypowiedz, np. „OK Google. Porozmawiaj z cukrzyca.pl”. Asystenta cukrzyca.pl można pytać o wszystkie wskaźniki, pomagające utrzymać poziom cukru w normie. Jest też drugi sposób na skorzystanie z udogodnienia. Można zadać pytanie poprzez Messenger, odnajdując wcześniej na Facebooku stronę cukrzyca. pl. Zadanie pytania poprzez opcję „wyślij wiadomość”, uruchomi bota.

Bogata baza pokarmów jest na bieżąco aktualizowana, a sama aplikacja stale udoskonalana, by jak najlepiej spełniać potrzeby osób z niej korzystających. Aplikacja odpowie także na pytania, co zrobić, gdy poziom cukru jest za wysoki lub za niski. Motywuje do walki z chorobą, dostarczając wielu ciekawych informacji. Nowe narzędzie dla diabetyków cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli jeszcze nie przetestowałeś, spróbuj! Naprawdę warto.