Jak dobrać ziemię do wrzosów i wrzośców i jak sprawić żeby rosły zdrowo

Jak dobrać ziemię do wrzosów i wrzośców i jak sprawić żeby rosły zdrowo

Mamy już swój ogród i chcemy zasadzić w nim piękne rośliny. Trzeba pomyśleć o typie gleby jaki mamy, bo być może czas kupić nieco więcej ziemi o odpowiednim składzie minerałów. Każda roślina ma określony typ gleby, w którym czuje się dobrze i może zdrowo rosnąć. Dlatego zakupy przy ogrodzie to częsty widok, a w sumie też konieczność. Kilka drobnych inwestycji pozwoli tobie utrzymać ogród w dobrym stanie. O tym, jak urządzić dom i zaprojektować ogród przeczytasz na stronie www.robocizna.pl

Kwaśny odczyn ziemi jest idealny dla posadzenia w niej wrzosów i wrzośców. Taka ziemia sprzyja też azalii, hortensji, kamelii. Nie musisz się martwić jeśli akurat takiej gleby nie masz. Wystarczy ją kupić albo wymieszać 1 część ziemi uniwersalnej z 1 częścią kompostu oraz 2 częściami trocin.

Ziemia dobrze się sprawdza w zestawieniu z drenażem – keramzytem, który układamy na dnie naczynia albo miejsca, w którym będzie stała i rosła sobie wybrana przez nas roślina. Rośliny wymagają pielęgnacji przed posadzeniem: trzeba oczyścić korzenie z poprzedniej ziemi, troszkę je rozprostować, być może część z nich będzie trzeba wyrwać, korzenie powinny być skierowane w dół, jeśli są skierowane do góry to trzeba koniecznie zmienić ich ułożenie. Roślina powinna być ułożona na 1,5 cm poniżej brzegu doniczki, do tego miejsca należy ją przysypać ziemią. Ziemię trzeba ugnieść ale niezbyt mocno. Wtedy szpary między korzeniami ładnie się zatkają ziemią. Roślina dodana do świeżej gleby wymaga solidnego podlania.

Siły posadzonej rośliny powinny móc być zregenerowane, dlatego nie wolno jej przeszkadzać przez najbliższy tydzień. Najlepsze jest miejsce cieniste, zabezpieczone przed przeciągami i chłodem. Właśnie dlatego rośliny nigdy nie są przesadzane w zimie. Najlepszą porą jest wiosna.