Majeranek: prosta przyprawa o wyjątkowej mocy

Majeranek: prosta przyprawa o wyjątkowej mocy

Z mocy majeranku chętnie korzysta wielu z nas, a przyprawa ta na dobre zagościła w wielu polskich domach. Majeranek to rewelacyjny dodatek do gęstych i pożywnych zup, takich jak grochówka czy żurek, to również cenny dodatek do dań mięsnych, które cieszą się mianem ciężkostrawnych.

Majeranek zawsze się przyda

Obecność majeranku w takich właśnie daniach potrawach dziwić nie powinna, gdyż przyprawa ta jest jednym z najlepszych środków na lepsze trawienie. Fakt, iż majeranek wspiera nasz przewód pokarmowy, jest jedną z głównych przyczyn popularności tej rośliny przyprawowej.

Majeranek warto doceniać z wielu względów – jakich?

Majeranek to cenny dodatek do zdrowej diety, który może nam dostarczyć sporo cennych dla zdrowia składników odżywczych. Ta niepozorna przyprawa zawiera sporo witaminy A i C, nie brak tu również ważnych składników mineralnych, takich jak żelazo, magnez, wapń i potas. Majeranek świetnie sprawdza się nie tylko jako przyprawa, ale i składnik naturalnych leków – szczególnie tych stosowanych zewnętrznie.

Można z niego przygotować napar, który będzie cennym wsparciem dla bolącego gardła, można też stworzyć maść majerankową, będącą jednym z najlepszych leków na katar. Z majeranku można też przygotować inhalacje, pomagające przy katarze oraz problemach z zatokami. Cenionym lekiem jest też olej z majeranku, z powodzeniem wykorzystywany jako składnik leczniczych kąpieli.

Takie wsparcie przyda nam się w chwili, gdy chcemy się uporać z bakteriami oraz uciążliwymi stanami zapalnymi. Tu majeranek wykazuje się ogromną skutecznością, a im prędzej nauczymy się korzystać z jego mocy, tym lepiej dla nas.

Więcej porad jak wykorzystać majeranek na co dzień znajdziesz w serwisie weglowodany.pl.