Jak wyglądają stawki w pokerze na prawdziwe pieniądze

Jak wyglądają stawki w pokerze na prawdziwe pieniądze

Poker to chyba najpopularniejsza gra hazardowa w historii ludzkości, która dzięki swojej ekscytującej rozgrywce w mgnieniu oka potrafi przyciągnąć do siebie licznych miłośników karcianego stołu. Warto zaznaczyć, że w pokerze istnieją cztery różne poziomy stawek, które obejmują różne rodzaje rozgrywki.

Zrozumienie tej kwestii jest bardzo ważne, jeśli zamierzamy dołączyć do grona karcianych hazardzistów. Dlatego za chwilę spojrzymy na stawki w pokerze na prawdziwe pieniądze i wyjaśnimy, jak je rozumieć. Możecie też sprawdzić stronę https://www.listakasyn.pl, gdzie publikujemy zatrzęsienie porad hazardowych z dziedziny kasyn online, automatów do gry, rozgrywek stołowych, bonusów kasynowych, metod płatności i wielu innych.

Mikro-stawki

Poker na mikro-stawki zwykle dostępny jest w grach online i ogranicza się do 25NL. Taka wersja pokera z reguły przyciąga graczy rekreacyjnych i początkujących pokerzystów. Liczba profesjonalistów przy takich stołach jest znikoma albo zerowa, ponieważ uważają takie rozgrywki za stratę swojego czasu.

Poker na mikro-stawki uważany jest za najłatwiejszy do wygrania, a do tego jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia praktykowania swoich strategii. Powinniśmy zdecydować się na grę w takiego pokera, jeśli dopiero uczymy się zasad i ćwiczymy podstawy rozgrywki.

Warto też dorzucić, że rake na tych stawkach jest jednym z najwyższych, dlatego znalezienie właściwej strony pokerowej lub kasyna online jest tutaj bardzo istotne dla naszych wygranych.

Najlepsi gracze mogą spodziewać się, że osiągną na tych stawkach wskaźnik wygranych 7-10BB/100.

Niskie stawki

Poker na niskie stawki jest z tej grupy najwęższy, składając się tylko z NL50 i NL100 (a według niektórych graczy z NL200). Są to rozgrywki pokerowe o najniższych stawkach, jakie możemy znaleźć w kasynie. Różnica w umiejętnościach gracza drastycznie się tutaj zmieni, niezależnie od tego, czy gramy w kasynie online, czy stacjonarnym. A z racji tego, że są to najniższe stawki, jakie znajdziemy w kasynie, przekonamy się, że takie gry przyciągają z reguły tylko najgorszych graczy.

Warto też dodać, że w Internecie stawki te są znacznie trudniejsze do pokonania niż w lądowych kasynach. Miłośnicy tych gier nadal nie są idealni i wciąż będą popełniać pewne błędy. Jednak nie popełniają już tylu błędów podstawowych, co gracze na mikro-stawkach. Ponadto, poker na niskie stawki jest także ulubionym zajęciem wielu graczy rekreacyjnych.

Nasz wskaźnik wygranych będzie zależeć od tego, czy gramy stacjonarnie, czy online, Należy pamiętać, że dobry poziom, do którego można dążyć w rozgrywce online, to 5-6bb/100.

Średnie stawki

W pokerze ze średnimi stawkami zaczynamy grać o poważne pieniądze, ze stołami znajdującymi się w tej kategorii od NL200 do NL600. Wraz ze wzrostem ilości pieniędzy, jakie można wygrać, wzrasta też jakość graczy, którzy o nie walczą. Jeśli gramy w te gry online, znajdziemy wielu graczy, którzy grają profesjonalnie i popełniają bardzo mało błędów.

Bardzo trudno jest wygrać w tych grach, dlatego uzyskanie wskaźnika wygranych 5BB+/100 będzie tutaj rewelacyjnym osiągnięciem.

Wysokie stawki

Poker na wysokie stawki ogólnie uważany jest za grę o wartości 1000NL lub wyższej. Rozgrywki tego typu przyciągają najlepszych graczy na świecie, którzy całe swoje życie poświęcają na szlifowanie różnych strategii i nieustannie dążą do poprawy swoich pokerowych umiejętności.

Tylko 0,01% najlepszych graczy będzie regularnie grać na tych stawkach, a osiągnięcie jakiegokolwiek wskaźnika wygranych będzie tutaj wielkim sukcesem. I musimy mieć na uwadze, że jeśli nie mamy grubego portfela, z początku może nam zająć dużo ciężkiej pracy, żeby dotrzeć do takich stawek. Aczkolwiek, jeśli nam się uda, nagrody będą bardzo satysfakcjonujące.

Jak znaleźć odpowiednie miejsce z pokerem online

Najważniejszą rzeczą, na jaką powinniśmy uważać, próbując znaleźć odpowiednie rozgrywki pokera online, jest liczba graczy rekreacyjnych przy stole. Jeśli stół składa się wyłącznie z graczy regularnych, prawdopodobnie nie zarobimy tu dużo pieniędzy. Jeśli jednak jest pełen graczy rekreacyjnych, są duże szanse, że zarobimy przyjemne sumki.

Istotny może być również rodzaj graczy rekreacyjnych. Stół pełen luźnych i rozkojarzonych rywali będzie o wiele bardziej opłacalny niż stół pełen skupionych hazardzistów. I chociaż pieniądze można zarobić przy obu stołach, zarobimy więcej i szybciej, jeśli dosiądziemy się do stołu, gdzie gracze nie za bardzo wiedzą, co robią.

Jeśli jesteśmy w kasynie i wybieramy stół pokerowy, powinniśmy postawić na jeden z głośniejszych stołów, przy których ludzie wyglądają, że dobrze się bawią. Po pierwsze, będziemy mieć lepsze szanse na wygraną, ponieważ tacy gracze traktują rozgrywkę jako dobrą zabawę. A po drugie znajdziemy się w rozrywkowym i zabawowym towarzystwie, dzięki czemu gra stanie się znacznie przyjemniejsza.

Jeśli gramy online, ważne jest, aby robić częste notatki i oznaczać graczy kolorami, abyśmy mogli natychmiast określić, ilu jest przy stole graczy rekreacyjnych, a ilu regularnych pokerzystów. Jeżeli usiądziemy z pięcioma innymi stałymi bywalcami, zawsze możemy zmienić stół. Nie ma w tym nic złego. I szukajmy, dopóki nie znajdziemy takiego stołu, który ma więcej graczy rekreacyjnych.