Etykieta hazardu online

Etykieta hazardu online

Hazard online zyskuje na popularności. A odkąd Chris Moneymaker wygrał World Series of Poker w 2003 roku, świat pokera online przeżywa bezprecedensowy boom. Internet otworzył się na zupełnie nowy rynek graczy, którzy do tej pory nie mieli możliwości zagrania w swoją ulubioną grę bez wycieczki do kasyna naziemnego.

Warto tu zaznaczyć, że podobnie jak kasyna w Las Vegas, poker roomy online są prawdziwym polem minowym nakazów i zakazów.

Jak wiadomo, gra w prawdziwym kasynie to prawdziwa lekcja etykiety. Od dyskretnego wręczania krupierowi gotówki po noszenie odpowiednich ubrań; jest mnóstwo rzeczy do zapamiętania w takim lokalu. Z kolei, jeśli chodzi o pokera online, etykieta, choć trochę inna, jest nie mniej trudna w nawigacji i ważna. Dlatego warto na nią zwrócić uwagę.

Oto niektóre z nakazów i zakazów, na jakie powinni uważać gracze pokera online:

Nie obrażać innych uczestników

Jest to oczywiście zdrowy rozsądek. W świecie online jest wiele osób, które uważają, że to w porządku, aby krytykować innych bez zastanowienia się nad ich uczuciami. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki gracz zachowuje się przy stole lub jeśli uważamy, że popełnia wiele szkolnych błędów, odpowiedź jest prosta; opuśćmy stół.

Nie rozpoczynajmy wymiany słownej, w której chcemy „pouczyć” drugą osobę. Jeśli jest nastawiona wojowniczo i tak nie będzie nas słuchać. A jeśli jest to nowy gracz, który popełnia głupie błędy, naszym niestosownym zachowaniem moglibyśmy zniszczyć jego pewność siebie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie całej sytuacji w spokoju i przejście do innego stołu. Nie bądźmy podatni na prowokacje i zachowujmy się jak profesjonalista!

Nie udzielać porad

Można to podpiąć do powyższej wskazówki. Jeśli widzimy, że gracz nie radzi sobie tak dobrze, niczego mu nie radźmy. Oferowanie porad jest niesprawiedliwe w stosunku do innych graczy przy stole i tylko sprawia wrażenie, że zarówno my, jak i gracz, któremu doradzamy, jesteśmy w zmowie. A to z kolei prowadzi do następnej zasady:

Nie grać w zmowie

Jest to trochę jak liczenie kart w kasynie na żywo. I chociaż metoda ta nie jest nielegalna, jest bardzo niemile widziana. Współpraca z innym graczem przy stole daje obu graczom nieuczciwą przewagę nad innymi. Dzieląc się między sobą tym, jakie mają karty, zmniejszają szanse pozostałych uczestników i mogą manipulować rozgrywką na swoją korzyść.

Nie mówić, jakimi kartami pasujemy

Cóż, możemy o tym porozmawiać, ale poczekajmy, aż rozdanie zostanie rozegrane, zanim porozmawiamy o nim na czacie w pokoju pokerowym. Mówiąc graczom przy stole, z jakimi spasowaliśmy kartami, wiedzą, że karty te są już poza rozgrywką. A to może prowadzić do nieuczciwej gry. Oczywiście, porozmawiajmy o tym później, jednak nie dopóki nadal trwa gra.

Nie ociągać się ze swoim ruchem

Jest to poważny problem dla większości graczy w pokera online. Pamiętajmy, że przy stole siedzą też inni gracze, którzy czekają na to, aż uwiniemy się z naszą kolejką. Dlatego nie podejmujmy decyzji w nieskończoność. Oczywiście może to stanowić problem dla nowych graczy, którzy nie opanowali jeszcze sztuki szybkiego podejmowania decyzji. Aczkolwiek, ważne jest, abyśmy starali się nadążyć.

Jest to szczególnie ważne, gdy gracze, którzy spasowali, czekają na zakończenie rozdania, aby mogli dołączyć do następnego. Uwaga: niektóre pokoje pokera online mają automatyczne limity czasowe na działania gracza. Tak więc postarajmy się wszystko zapiąć na ostatni guzik przed wygaśnięciem tego limitu.

Nie używać wulgaryzmów

Niewiele osób przestrzega tej zasady, ale mimo to jest ona ważna. Wulgarny język może być obraźliwy dla niektórych osób, zwłaszcza gdy czytają go na czacie, ponieważ trudno powiedzieć, czy coś zostało powiedziane w żartach. Dlatego najlepiej zachować kulturę osobistą. Dzięki temu nie będziemy się martwić, że sprowokujemy któregoś z przeciwników.

Dżentelmeńska rozgrywka

Jeśli ktoś rozegra dobre rozdanie, bądźmy uprzejmi i pochwalmy go za ten wyczyn. Doceniajmy te osoby i sytuacje, które na to zasługują. Tym sposobem stworzymy o wiele przyjemniejsze środowisko gry dla wszystkich miłośników hazardu. W końcu ma to być gra towarzyska, więc grajmy uczciwie i przyjaźnie nastawieni, a zobaczymy, że nasze wrażenia z rozgrywki będą znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Możecie też zasięgnąć więcej informacji o najlepszych kasynach online i atrakcyjnych promocjach na darmową rozgrywkę, odwiedzając kasyno.info i kasyna bez depozytu, gdzie czekają hojne bonusy w postaci darmowych spinów i ciekawe poradniki na temat kasyn online.